ייצוג מול רשות המיסים
משמעות הדבר שהם כפופים בדיוק לאותם הכללים בחקירה הנוגעים לכל חקירת חשוד תחת אזהרה ובכללם :

- חובת ההודעה על הזכות שלא לומר דבר ולהימנע מהפללה עצמית הידועה כ 'זכות השתיקה'.

-הזכות להיוועץ בעורך דין טרם מסירת הודעה. זכות זאת להיוועץ בעורך דין קיבלה מעמד של זכות 'על' בהליכי חקירה בהמשך לפסיקת בית המשפט העליון בפרשה אשר נודעת כפרשת 'יששכרוב'. בפרשה זאת פסל בית המשפט הודאה של חשוד בשל הפגיעה בזכותו להיוועץ בעורך דין פלילי בטרם מסירת גרסה.
-החובה לחקור בתנאים הולמים ולתת יחס נאות לחשוד ולהימנע מתחבולות בלתי הוגנות וחקירה בתנאים לא נאותים.
אזרחים רבים הנחקרים בפני חוקרים של רשות המיסים סבורים כי דין שונה לחוקרי רשות המיסים מזה של שוטרים ולא כך הוא.

גרסה המושמעת בפני חוקר מרשות המיסים מוקלדת או נרשמת ולעולם תשמש בעניינו של זה המוסר אותה בין אם הגרסה פועלת לטובתו או במקרה הרע נגדו.

התייעצו עם עו'ד פלילי הבקיא הן בתחום המיסים  והן את ההליך הפלילי והן את חוקי המס הרלבנטיים :
הליכים פליליים מול רשויות המס מגלמים בתוכם הן את הצורך בהיכרות הדין הרלבנטי אולם גם, ולא פחות חשוב, את סדרי הדין והראיות בתחום הפלילי. חשוב ביותר להיוועץ בעורך דין לדיני מיסים המתמחה בתחום הפלילי בשילוב המיסים על מנת שיוכל לסייע הן בבחינת קו הגנה כבר בשלבים המוקדמים של החקירה והן בהגנה ומיצוי כל הזכויות בהתאם לדין הפלילי על כל המשתמע.

לעיתים, פעולות מקדמיות, ייצוג ראוי ועצה טובה יכולים למנוע נזק בלתי הפיך ועשויים במקרים רבים אף למנוע הגשת כתב אישום.

איסור פרסום
הסטטיסטיקה מספרת כי חלק גדול ביותר של תיקי החקירה נגמרים ללא כתב אישום. ואולם, עבור אזרחים רבים ובמיוחד אלה העוסקים בתפקידים ציבוריים או כאנשי עסקים מוכרים, עצם הפרסום אודות החקירה הפלילית עלול לגרום לנזק בלתי הפיך כל זאת גם אם בסופו של דבר ובדרך כלל לאחר זמן רב מוחלט שלא להגיש כתב אישום.

על כן יש לפעול באופן מקצועי ומהיר להוצאת צו איסור פרסום אודות החקירה הפלילית זאת במקרה הצורך.

מה עושים כאשר מקבלים כתב אישום ?
ראשית, ועל מנת לא להיתפס לכלל טעות בניהול ההליכים יש להיוועץ כאמור בעורך דין פלילי המכיר ושולט בתחום המיסים (עו'ד לעבירות מס). הדבר האחרון שיש לעשות הוא להגיע לבית המשפט ללא ליווי משפטי או למסור תגובה לכתב האישום בבית המשפט וזאת טרם קבלת יעוץ מסודר מעו'ד.

במידה וטרם נועצתם בעורך דין לעבירות מס המומחה בתחום או שטרם הסדרתם את הייצוג, יש לבקש מבית המשפט לדחות את מועד הדיון על מנת לאפשר לכם לעשות כאמור וזאת זכותכם המלאה !
הרשעה בתחום זה נכללת בתוך המרשם הפלילי ועלולה להביא לעיתים גם למאסר בפועל ויש להיזהר כפליים בטרם הנכם ממשיכים ומנהלים את ההליך בבית המשפט אל מול גורם התביעה ללא ליווי של עו'ד מיומן.

אל לכם לשכוח לעולם, התובע שמופיע מולכם בתיק הינו מיומן ומכיר את ההליכים היטב הואיל וזאת עבודתו ואל לכם להתיימר ולצפות ממנו שיעזור לכם למצות את זכויותיכם המשפטיות בהליך כאשר אתם מגיעים לא מיוצגים לבית המשפט.
לעיתים, גם אם רוצים להגיע לבד לבית המשפט ללא עורך דין פלילי מיומן, עדיף לקבל קודם לכן יעוץ משפטי רציני על מנת שיהיה לכם מושג לגבי זכויותיכם בהליך וכיוב'.

הליכי מחיקת כתב אישום
ישנם הליכים אשר מטרתם להביא למחיקת כתב אישום והם מגוונים, החל מעריכת נימוקים משפטיים בנוגע לחומר הראיות אל מול הרשות התובעת, העלאת טענות מקדמיות בבית המשפט בנוגע לטיב האישומים ומועד ביצוע העבירות לכאורה, פניה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לעיכוב הליכים בנסיבות מתאימות וכיוב'

הליכים של מחיקת כתב אישום, ביטולו או עיכובו הם הליכים אשר אנשים מן הישוב לא נוקטים בהם בדרך כלל וזאת בשל חוסר הכרת הדין והזכות הרלבנטיים אולם יש והם יכולים לעקר את ההליך מיסודו ולמנוע את ההרשעה הפלילית. לא זו אף זו, הליכים אלו יכולים לסייע גם להגיע להסדר טוב במידה ויש מקום לכך מול הרשות.

סדר הדין הפלילי בשילוב עו'ד מיסים
אמנם בהליכים עפ'י חוקי המס למיניהם יש להכיר ולשלוט היטב בחוק והדין אולם סדרי הדין הקובעים את ההליך הינם אלו הקבועים עפ'י חוק סדר הדין הפלילי ופקודת הראיות.

חוקים אלו אינם פשוטים כלל ועיקר ומורכבים מחיובים שונים לנאשם בפלילים אולם גם מזכויות רבות המוענקות לנאשם בהליך פלילי ואי ידיעתן או חוסר השימוש בהן בצורה הולמת עלול ליצור מצב בו נאשם נפגע מעצם אי ידיעת והכרת ההליך.

עדיף להיוועץ בעורך דין פלילי מיומן העוסק בתחום ומכיר היטב הן את סדרי הדין הפלילי והן את חוקי המס הרלבנטיים הואיל והכרת האחד לא באה לעולם על חשבון השני בתחום ייחודי זה.

שילוב הליכים אזרחיים מול רשויות המס
בהענקת השירות המלא אותו אנו מעניקים ללקוחות המשרד אנו עוסקים במסגרת הטיפול גם במתן פתרון מלא מול רשויות המס והכולל גם את בחינת מצב התיק האזרחי של הלקוח (הנישום בפני הרשות) כל זאת תוך מתן מענה ופתרונות יצירתיים לסיום הסכסוך על כל רבדיו.

משרד אורי קינן ושות' הוקם בשנת 1997 ובשנת 2011 נבחר עו'ד אורי קינן ליו'ר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל.
עו'ד אורי קינן מרצה בתחום מזה שנים וכותב מאמרים רבים ובמשרד מוביל צוות מקצועי ביותר הדואג לטיפול מיטבי בלקוחות.
עו'ד אורי קינן ייצג בתיקי המיסים הגדולים והמורכבים ביותר שהגיעו לבתי המשפט בישראל.
אנו מלווים נחקרים, נישומים ונאשמים בהליכי מיסים הן בהליכים אזרחיים והן בהליכים פליליים.
המשרד מעניק זווית מקצועית ומטפל ביסודיות בהליכים תוך שימת דגש על כל פרט בהליך זאת על מנת להביא לתוצאות המיטביות בכל מקרה ומקרה.

נשמח לשרתיכם 
צרו עימנו קשר
טלפון 03-620-0150 
פקס 03-620-0180
אורי קינן ושות' –משרד עורכי דין ונוטריון


כל לקוח המטופל על ידי המשרד הוא מבחינתי עולם ומלואו וזכאי למלוא תשומת הלב תוך הקפדה על כל פרט ודבר אשר יכולים לסייע להצלחת ההליך
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA