צווארון לבן / פלילי/ משמעתי/ נפגעי עבירה
המחלקה בראשות עו"ד ונוטריון אורי קינן נמצאת בצמרת משרדי עורכי הדין בישראל כאשר במהלך השנים טיפל המשרד בתיקים מורכבים ומתוקשרים ביותר. דוגמא לתיקים בהם היה מעורב המשרד: מנכ"ל הבנק למסחר, פרשת הבנק הפרטי בבורסה ליהלומים, פרשת השוחד ברכבת ישראל, תיק "הצוללות", שיכון ובינוי ועוד.
עו"ד קינן וצוות המשרד ליוו אנשי עסקים בכירים, אישי ציבור, חברות וגופים מסחריים וציבוריים לאורך הליכי חקירה, שימוע ובמהלך ההליך בבית המשפט.
במשרד פועלת גם מחלקה לייצוג קרבנות עבירה, הן בליווי במהלך התלונה וההליך הפלילי והן במסגרת תביעות אזרחיות למיצוי זכויות.
ואכן, כך היה הדבר גם כאשר המדינה נהגה משך שנים להתייחס לעבירות אלו כאל עבירות החורגות מהעבריינות 'הקשה' והמסורתית המשויכת דרך כלל לעבריינים 'המסורתיים'. כך בעצם עשרות בשנים כאשר בעבירות הצווארון הלבן נדירים היו המקרים בהם פעלה המדינה בבקשות למעצרים עד תום ההליכים והענישה הייתה רחוקה מזו אשר הייתה ידועה לפשיעה המסורתית כגון סחיטה באיומים ועוד.

מזה כעשור, ובמיוחד לאור חקיקת חוק המאבק בארגוני פשיעה מנהלת המדינה מאבק משולב בעבירות כלכליות אשר החלו אט אט לחלחל בקרב אלו אשר עסקו בעבריינות הקלאסית והפשיעה המסורתית. החלו להיות מוגשים כתבי אישום המשלבים בין עבירות פשיעה כמו סחר בסמים והלבנות הון ועוד.

במקביל להגשת כתבי אישום בעבירות כלכליות נגד עבריינים קלאסיים החלו להיות מוגשות בקשות למעצר עד תום ההליכים גם בעבירות של הלבנות הון ועוד.
לעומת גלישת עבירות אשר נחשבו לצווארון לבן קלאסי אל עבר העבריינות המסורתית, ניתן לראות כי עבירות אשר אינן נכללות מסורתית בגדר עבירות צווארון לבן כמו עבירות מין מוגשות חדשות לבקרים נגד מי אשר נחשבים בעיני הציבור כעברייני צווארון לבן.


ובכן, מה ההבדל ומדוע משתמשים בכלל בהגדרה של עבירות צווארון לבן ?
התשובה לכך היא כי השימוש בהגדרות עבירות צווארון לבן היה נוח וטוב בעיני הציבור אשר מקטלג עבריינים לכאלה שעל העבירות אותם ביצעו ניתן לסלוח במעין 'קריצת עין' וכאלה אשר אין להם מחילה וכפרה והם הפושעים האמיתיים.


אני סבור, כמי אשר מתמחה בייצוג לקוחות צווארון לבן מזה שנים, שההבחנה הזאת דינה להיעלם ולהתפוגג כקלישאה אשר אין לה מקום בקטלוג סוגי עבריינים וסוגי עבירות.
כל אדם אשר נחשד או מואשם בעבירה כלשהי והוא נטול עבר פלילי ומנהל חיים נורמטיביים השמיים קורסים מעל לראשו כאשר הוא מתנהל מול המערכת הקשה והדורסנית של מערכת התביעה והמשפט. אין זה משנה אם הוא נאשם בעבירות מיסים, הלבנת הון, אלימות, סמים או מין.

ראינו אנשים נורמטיביים לחלוטין שהם בבחינת עברייני צווארון לבן קלאסיים כשהם נאשמים בעבירות מין חמורות וראינו עבריינים קלאסיים בעלי עבר מכביד כשהם נאשמים בעבירות מיסים והלבנת הון.
הכללת אדם כעבריין צווארון לבן באה להראות את מעמדו של האדם ואת עובדת היותו 'נורמטיבי'.

הגיעה העת להפסיק את השימוש בקלישאה 'עברייני צווארון לבן' ככל שהדבר נוגע לסוגי העבירות ואם בכלל יעשה שימוש במונח זה הרי שעליו להתייחס לסוגי העבריינים ותו לא.
במשרד עו'ד אורי קינן ושות' אנו מיומנים במתן ייצוג ללקוחות 'צווארון לבן' נורמטיביים בכל מגוון העבירות.
צוות המשרד מלווה באופן אישי וצמוד את הלקוח בכל שלב משלבי ההליך תוך מתן מענה לכל הצרכים אשר עולים במסגרתו.
נשמח לשרתיכם 
צרו עימנו קשר
טלפון   03-620-0150  
פקס 03-620-0180

בהצלחה !
אורי קינן ושות' – משרד עורכי דין ונוטריון
כי אנו מייצגים אנשים
Uri Keynan & Co

 
כל לקוח המטופל על ידי המשרד הוא מבחינתי עולם ומלואו וזכאי למלוא תשומת הלב תוך הקפדה על כל פרט ודבר אשר יכולים לסייע להצלחת ההליך
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA