תביעות ייצוגיות

מהי תביעה ייצוגית ?

תביעה ייצוגית יצרה מהפכה חברתית / צרכנית ונועדה  לאפשר לאדם או לקבוצת אנשים, להם עומדת עילת תביעה אישית בגין נזק קטן או מזערי, להגיש תביעה בשם כל קבוצת הנפגעים האנונימיים.

הגשת תביעה כזו היא רבת משמעות ומשקל, שכן על אף שהנזק לכל אחד מהנפגעים קטן יחסית, במצטבר מדובר בסכומי פיצוי גבוהים ביותר.


מי יכול להגיש תביעה ייצוגית ?

כאשר אדם נפגע מהתנהלות גוף מסחרי / ציבורי בסכום זעום, לדוגמא: חריגה קבועה בחשבון כלשהו בסך של 2.5 שקלים, ברור אין לאותו אדם כל תמריץ או אינטרס, להגיש תביעה אישית ולשאת בהוצאות אשר עולות פי כמה וכמה על שווי הנזק.

בכך בעצם יכלו אותם גופים "להתחמק" מתשלום פיצוי בגין התנהלותם, וחמור לא פחות, להרוויח מהעוולה סכומי כסף ניכרים כאשר העוולה מתבצעת כלפי קבוצה גדולה של צרכנים.


האם אני יכול/ה להגיש תביעה על סכום כל כך קטן ?

חוק תובענות ייצוגיות בא להסדיר בדיוק מצבים מסוג זה ומאפשר לתובע יחיד, הגם שתביעתו "קטנה", לייצג קבוצה גדולה של תובעים אשר ניזוקו באופן דומה.

הדבר בא גם להסדיר לא רק עניינים כספיים אלא להיות גורם "מחנך" להתנהלות צרכנית / מסחרית / ציבורית הוגנת וראויה כלפי הציבור.

התביעה הייצוגית היא כלי בעל עצמה משפטית גדולה ובעל השפעות כלכליות רחבות היקף על הגופים הנתבעים וציבור הצרכנים. כאשר תובע מגיש תביעה ייצוגית, הוא בעצם עומד על האינטרס  של כלל הציבור הנפגע. 


האם כל אחד יכול להגיש ולייצג בתביעה ייצוגית?

בית המשפט בוחן האם התובע ועורכי דינו ממלאים אחר האינטרס הציבורי ולכן, בית המשפט בוחן באם עורכי הדין הספציפיים והתובע עצמו, יכולים לייצג את כלל הציבור הנפגע באופן מיטבי.


הם אני צריך לשלם שכר טרחה לעורכי הדין ?

חשוב להדגיש כי התובע הייצוגי אינו נדרש לשלם את שכר טרחת עורכי הדין. בית המשפט פוסק את טרחתם של עורכי הדין וזה משולם על ידי הנתבעים עצמם.

כמו כן , חוק תובענות ייצוגיות קובע כי תובע ייצוגי יהיה זכאי לגמול כספי בגין הגשת תביעתו ולא רק בסכום הנזק הספציפי אשר הנו בדרך כלל קטן.


משרדנו מתמחה בהגשת תובענות ייצוגיות 

בתחום הצרכנות : 

לדוגמא: הגשת תובענות ייצוגיות כנגד קבוצת זארה ו - H&M בגין הטעיה צרכנית ואי עמידה בחוק הגנת הצרכן.

בתחום הסייבר:

לדוגמא: הגשת תובענה ייצוגית  כנגד google llc בגין פגיעה בפרטיות והפרת הסכם ההתקשרות 

בתחום העבודה: 

לדוגמא: הגשת תובענה ייצוגית בגין אי עמידה בחוקי העבודה.נשמח לשרתיכם 
צרו עימנו קשר
טלפון  03-620-0150  

פקס 03-620-0180
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA