מדוע קורבנות עבירה זקוקים לייצוג בדין הפלילי ובדין האזרחי?
ההליך הפלילי מורכב ממספר שלבים- בכולם, ייצוג משפטי מקצועי עשוי להיות הכרחי. בשנת 2001 חוקק חוק זכויות נפגעי עבירה המוסיף על שלל זכויות נוספות הקיימות בחוקים השונים.
ראשית, נפתחת חקירה פלילית במשטרה, במסגרתה נאספות ראיות ונגבות עדויות. ייצוג בשלב זה חשוב כדי לסייע לקורבן לתרגם את עובדות האירוע לשפה משפטית של עבירה פלילית וכדי להבטיח שהתלונה זוכה לתשומת הלב הראויה במשטרה.
לאחר מכן, מועבר החומר שנאסף במשטרה לתביעה- לפרקליטות או ליחידת התביעות של משטרת ישראל. בשלב זה על התביעה לבחון האם הראיות המונחות בפניה מגבשות "סיכוי סביר להרשעה", ואם כן- להגיש כתב אישום נגד העבריינ/ית שביצע/ה את העבירה נגד הקורבן. במידה והתביעה החליטה לגנוז את התיק, ייצוג משפטי יבטיח את מיצוי זכויות הקורבן- הגשת ערעור מנומק על החלטת התביעה לסגור את התיק (הנקרא "ערר") כדי להבטיח שהעבריינ/ית יועמדו לדין.
רק אז מתחיל הליך משפטי ארוך שמטרתו בירור העובדות והאשמה. במידה ובית המשפט ירשיע את העבריינ/ית, בסמכותו להטיל מגוון עונשים- ביניהם עונש מאסר, פיצוי כספי לקורבן וקנס כספי לאוצר המדינה. ייצוג משפטי מבטיח לקורבן העבירה עדכונים שוטפים, ייצוגו בהליכים בהם הוא אינו יכול להיות נוכח מחשש לשיבוש הליכים, העברת עמדת הקורבן לתביעה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, ועוד ועוד.
משרדנו מייצג קורבנות עבירה, ביניהם על קצה המזלג:
מספר קורבנות עבירת מין- נלחמנו כדי להבטיח שתלונתם לא תסגר ללא הטיפול הראוי, דאגנו כי תועבר לתביעה עמדת הקורבן לפיה אינה מוכנה להיעתר להצעת העבריין להסדר טיעון מקל, ביקשנו לקבל לידינו את חומר החקירה לאחר החלטת התביעה לסגור את התיק כדי להשיג על ההחלטה, ועוד.
משפחות של קורבנות עבירות אלימות שנפטרו כתוצאה מהעבירה- עדכונם השוטף בכל ההליכים המתנהלים בבתי המשפט (הליכי המעצר, הליכי הסגרה, ההליך הפלילי העיקרי), שמירה על זכותם כי לא יחתם הסדר טיעון עם הרוצחים בטרם קבלת עמדתם, ועוד.
ייצוג בהליכי בג"צ- למשל, כאשר קורבן עבירת מין הותקפה על ידי רופא ומשרד הבריאות סירב להעמידו לדין משמעתי- השגנו על ההחלטה באופן המחייב את משרד הבריאות לתת דין וחשבון מדוע אינו פועל בנושא.
לקורבנות עבירה יש זכויות רבות. כדי שניתן יהיה לממש זכויות אלה במלואן, יש להכיר אותן. לצד רגישות והבנה, אנו מציעים ייעוץ משפטי מקצועי כדי להבטיח שלא תצעדו לבד לאורכו של ההליך הפלילי - בראש ובראשונה נעשה את המקסימום כדי להבטיח את מיצוי הדין עם העבריינ/ית.
כמו כן, במשרדנו מחלקה נזיקית כדי להבטיח שהעבריינ/ית הפוגע/ת ישלמו מחיר כבד על הפגיעה הקשה- ישלמו את הפיצוי המקסימלי, שלא יקל על הפגיעה והאובדן, אך יאפשר להתמודד בצורה מיטבית עם האסון שאירע ואף יפגע בעבריינ/ית דרך הכיס.

נשמח לעמוד לרשותכם
צרו עימנו קשר
טלפון 03-620-0150 
פקס 03-620-0180  כל לקוח המטופל על ידי המשרד הוא מבחינתי עולם ומלואו וזכאי למלוא תשומת הלב תוך הקפדה על כל פרט ודבר אשר יכולים לסייע להצלחת ההליך
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA