נעצרתם ? רק רגע, לנשום עמוק !

אל תדברו ולו מילה אחת עם השוטרים לפני שאתם פוגשים עורך דין פלילי מיומן. לא לשוחח בניידת, לא בבית, לא בתחנה ולא עם אף אחד בעולם!

לא לדבר לעולם עם עצורים אחרים על שום דבר שקשור לעניין בגינו אתם נחקרים.

קחו תמיד בחשבון שמאזינים לכם, מקליטים, מתעדים ורושמים הכל.

אל תיפלו בתוך אמירות שאחרי זה תצטערו עליהן.

אל תוותרו על זכותכם להתייעץ עם עורך דין ואל תאמינו לחוקרים שאומרים לכם שכדאי לכם כבר להגיד משהו כי זה "פוגע בכם שאתם לא מדברים".

לא לדבר ולא להשיב לשאלות לפני שפגשתם בעורך דין הוא דבר שלעולם לא יפגע בכם.

המחשבה שאתם יודעים איך להתנהל היא שטות. אתם נמצאים תחת חקירה משטרתית ואתם צריכים מורה דרך ומנהיג לתהליך שישמור על זכויותיכם, יסביר לכם כיצד לנהוג, שתתייעצו עמו, שיהיה בקשר עם המשפחה וכיוב'

בכל מקרה, וגם אם קיימת עילת מעצר, החוק מחייב את בית המשפט לבחון את האפשרות לשחרר את החשוד בתנאים שפגיעתם בחשוד פחותה ממעצר מאחורי סורג ובריח.

כל חשוד זכאי לחקור את טוען המעצרים מטעם המשטרה בין אם בעצמו או באמצעות עורך דין פלילי מטעמו אשר יכול לברר עם טוען המעצרים את עובדות המעצר.

עורך דין פלילי טוב ומיומן יכול לנצל את הדיון לא רק כדי לנסות ולשחרר את מרשו או לקצר את מניין ימי המעצר, אלא גם כדי ללמוד על מהלך החקירה עד כמה שניתן.

עורך דין פלילי יכול ליעץ ללקוח כיצד יש להתנהל במהלך החקירה, להעמיד אותו על תרגילי החקירה השונים בהם נוקטת המשטרה וכיוב'

מה החוק אומר על מעצר? מתי שופט יעצור אדם ?

13. (א) שופט לא יצווה על מעצרו של אדם, אלא אם כן שוכנע כי קיים חשד סביר שהאדם עבר עבירה, שאיננה חטא, ומתקיימת אחת מעילות אלה:

(1) קיים יסוד סביר לחשש ששחרור החשוד או אי-מעצרו יביא לשיבוש הליכי חקירה או משפט, להתחמקות מחקירה מהליכי שפיטה או מריצוי עונש מאסר, או יביא להעלמת רכוש, להשפעה על עדים או לפגיעה בראיות בדרך אחרת.

(2) קיים יסוד סביר לחשש שהחשוד יסכן את בטחונו של אדם, את בטחון הציבור או את בטחון המדינה.

(3) בית המשפט שוכנע, מנימוקים מיוחדים שיירשמו, שיש צורך לנקוט הליכי חקירה שלא ניתן לקיימם אלא כשהחשוד נתון במעצר; בית המשפט לא יצווה על מעצר לפי עילה זו לתקופה העולה על 5 ימים; שוכנע בית המשפט שלא ניתן לקיים את הליך החקירה בתוך התקופה האמורה, רשאי הוא לצוות על מעצר לתקופה ארוכה יותר או להאריכו ובלבד שסך כל התקופות לא יעלו על 15 ימים.

(ב) שופט לא יצווה על מעצר לפי סעיף קטן (א), אם ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של קביעת ערובה ותנאי ערובה, שפגיעתם בחירותו של החשוד פחותה.

הליך המעצר טרם הגשת כתב אישום הוא הליך פוגעני מאין כמותו וזה השלב בו נקבע גורלו של התיק ושל האדם הנמצא במעצר. חשיבות הייצוג המקצועי בשלב זה ע'י עו'ד פלילי מיומן הנה קריטית להמשך וזאת בשל הייעוץ אשר על עורך הדין הפלילי לתת ללקוח בכל נקודת זמן.

במשרד עורכי דין ונוטריון אורי קינן ושות' אנו מיומנים במצבים אלו וכבר טיפלנו במאות רבות של מקרים ולקוחות אשר עמדו במצבים שונים בהליכי חקירה ומעצר.

משרד עו"ד ונוטריון אורי קינן ושות' הוא ממובילי משרדי עורכי הדין בישראל. המשרד מדורג קבוע בין המשרדים המובילים במדריכי הדירוג הבינלאומיים. במשרד מחלקות שונות אשר מעניקות שירות משפטי מקצועי ביותר הנתפר למידותיו של הלקוח. עו"ד ונוטריון אורי קינן מוביל את צוות המשרד המקצועי ביותר תוך הקפדה על כל פרט ופרט בטיפול המשפטי.


נשמח לעמוד לרשותכם
צרו עימנו קשר
טלפון 03-620-0150 
פקס 03-620-0180 כל לקוח המטופל על ידי המשרד הוא מבחינתי עולם ומלואו וזכאי למלוא תשומת הלב תוך הקפדה על כל פרט ודבר אשר יכולים לסייע להצלחת ההליך
נגישות
הגדלת טקסט
הקטנת טקסט
ניגודיות גבוהה
ניגודיות הפוכה
פונט קריא
ניווט מקלדת
כיבוי ואיפוס מערכת
מערכת נגישות MAGMA